Bezbolestná Liečba Celulitídy

img-esthetic-320-320-109Celulitída je pojem, ktorý cupuje nervy mnohým dievčatám, slečnám i ženám. Mužom väčšinou nič nehovorí. Ide o nepekné tukové vankúšiky pod kožou v oblasti zadku, stehien a niekedy aj lýtok, ľudovo nazývanú pomarančovú kožu. Celulitída je správny, odborný výraz oproti používanému celulitída. Celulitída nie je nič iné ako nafúknuté bunky, v ktorých sa ukladajú odpadové látky z našej látkovej premeny. Tieto odpady by mali byť z tela úplne odvedené. Dôvod, prečo sa tak nestalo, spočíva v nedostatočnej činnosti svalovej pumpy, ktorá poháňa našu lymfatickú sústavu. Nedokonalá činnosť svalovej pumpy je zase výsledkom nedostatočného pohybu, zlej stravy, stresu, nedostatkom sexu alebo, čo je častejší prípad, výsledkom ochabnutého väzivového tkaniva: akonáhle je totiž väzivo ochabnuté, svalom chýba protitlak a tlak svalovej pumpy vychádza naprázdno.

1. stupeň celulitídy 

V prvej fáze začína nesprávne fungovať lymfatický systém a dochádza k zlému odvádzaniu vody z tela. Celulitída ešte nie je na prvý pohľad vidieť, musíte silno stlačiť kožu, aby sa objavili prvé známky celulitídy.

2. stupeň celulitídy

V druhej fáze sú príznaky celulitídy viac vidieť už pri slabom stlačení kože. Voda sa v tele hromadí a viaže na seba ďalšie odpadové látky. Tlakom týchto látok dochádza k narušeniu žíl a kapilár, lymfatický systém funguje horšie a celulitída tak začína byť viac viditeľná.

3. stupeň celulitídy

Celulitída je viditeľná na prvý pohľad. Často ju je vidieť i cez oblečenie. Bunky sú nafúknuté, ukladajú sa v nich odpadové látky, vytláčajú do okolia i tukové bunky. Vzniká veľmi nepekná pomarančová koža.

Počet ošetrení pre dosiahnutie viditeľného výsledku:
1.stupeň celulitídy – 6 ošetrení
2.stupeň celulitídy – 8 ošetrení
3.stupeň celulitídy – 10 ošetrení

Počet ošetrení a kombinácia technológií sa stanoví individuálne vždy pri konzultácii s daným klientom. Ošetrenie je úplne bezbolestivé.