Rádiotermolifting

Rádiotermolifting (RT lifting) predstavuje inovatívny a predovšetkým neinvazívny spôsob vyhladzovania vrások a vypínania kože prostredníctvom rádiofrekvencie. Vďaka obnoveným kolagénovým vláknam hlboko v pokožke dochádza k viditeľnému omladeniu. V Beauty centre Lumines rádiofrekvenciu úspešne využívame i na odstraňovanie celulitídy a formovanie problematických partií na tele.

Čo je to rádiotermolifting a ako funguje?

Táto nová metóda odstraňovania vrások, dvojitej brady a ochabnutých kontúr tváre spočíva vo využívaní bezpečného prenosu rádiofrekvenčnej energie. Špeciálna sonda prístroja vytvorí početné elektromagnetické polia. Vznikajúca rádiofrekvenčná energia preniká hlboko do vrstiev pokožky, mení sa na tepelnú a zahrieva dermu až na teplotu 40 – 50º Celzia (teplota sa počas ošetrenia neustále meria špeciálnou pištoľou). Optimálna teplota je určovaná individuálne v závislosti od stavu ošetrovanej pokožky.

Počas termoliftingu dochádza k prehriatiu iba v spodných vrstvách pokožky, keďže celý proces je riadený a energia je fokusovaná iba na želané partie. Nedochádza k spáleniu pleti a nie je potrebné ani žiadne externé chladenie, čo zvyšuje komfort pri ošetrení.

Sieť elastických a kolagénových vlákien hlboko v derme vystavená takejto vysokej teplote sa zmršťuje a následne vypína. To spúšťa reparačné procesy v pokožke a výsledkom pôsobenia rádiotermoliftingu je postupná obnova kolagénu. Vďaka tomu je pleť na tvári, okolo očí, na krku alebo dekolte hladká a pevná.

Lokality vystavené rádiotermoliftingu sa začervenejú – ide o prirodzenú reakciu tkaniva a väčšinou zmizne v priebehu niekoľkých hodín. Vo výnimočných prípadoch na ošetrenom miesta vznikajú drobné chrastičky – tie vymiznú v priebehu zopár dní. Žiadne závažné negatívne sprievodné javy procedúru nesprevádzajú a klient sa môže okamžite po ošetrení zaradiť späť do pracovného života.

Aké výsledky môžete očakávať po rádiotermoliftingu?

Výsledkom ošetrenia touto metódou je:

  • viditeľne omladená pleť
  • hladšia a pružnejšia pokožka
  • redukcia jemných vrások
  • odstránenie dvojitej brady
  • spevnenie kontúr tváre

Po skončení celej kúry ešte 3 mesiace pretrváva syntéza nového kolagénu a konečné výsledky pretrvávajú po dobu 3 až 5 rokov.