Ultrazvuková Liposukcia

Ultrazvuková liposukcia – kavitácia

Ako Ultrazvuková liposukcia funguje?

Ultrazvuková liposukcia – Kavitácia, známa tiež ako liposukcia bez skalpelu, je modernou, bezbolestnou a vysoko účinnou alternatívou chirurgickej liposukcie. Jedná sa o neinvazívne bezpečné ošetrenie vhodné hlavne k redukcii tukových vankúšikov, ktoré sú veľmi ťažko odstrániteľné diétou či cvičením. Zároveň toto ošetrenie revolučným spôsobom modeluje postavu a zmierňuje prejavy celulitídy.

Kavitácia znamená, že ultrazvukové vlny vytvárajú v tukovom tkanive tzv. mikrobubliny, ktoré prasknú, alebo sa tlakom okolitého tkaniva zrútia do stredu . Tým sa uvoľní energia a vytvorený tlak spôsobí prasknutie steny tukovej bunky a jej následné zničenie. Uvoľnený obsah a zvyšky rozrušených buniek telo zlikviduje pomocou fyziologických mechanizmov- mastné kyseliny sa uvoľňujú do medzibunečnej tekutiny, ktorá obmýva všetky bunky a cestou lymfatického systému sa dostávajú do pečene. Tá ich spracuje presne tak, ako každý tuk prijatý potravou.

Aké sú vhodné oblasti na ošetrenie Ultrazvukovou liposukciou?

  • brucho
  • boky
  • vnútorné a vonkajšie stehná
  • ruky
  • lýtka

Aké výsledky možno očakávať pri Ultrazvukovej liposukcii?

Preukázateľné výsledky zaznamenávajú zníženie tuku v ošetrenej oblasti v priemere 2 – 5 cm pri jednom ošetrení.

Ultrazvuková liposukcia však nie je riešenie na chudnutie. Pacienti by mali byť relatívne fit, s jedným alebo viacerými oblasťami „tvrdohlavého“ tuku, ktorý nereaguje na diétu a cvičenie. Je dôležité, aby pacienti mali realistické očakávania o výsledkoch tohto ošetrenia. Ultrazvuková liposukcia je považovaná za neinvazívnu alternatívu pre pacientov s mierne veľkými tukovými vankúšmi.

 

Aké sú výhody Ultrazvukovej liposukcie?

  • úplne neinvazívne ošetrenie
  • bez čakania
  • nie je nutná anestézia
  • bezbolestné ošetrenie
  • žiadne chirurgické zásahy

 

Musia sa dodržiavať nejaké pokyny pred alebo po zákroku?

Aspoň deň pred ošetrením je vhodné zvýšiť pitný režim (najlepšie 2,5 litra nesladených neperlivých vôd). V deň ošetrenia a nasledujúce 3-4 dni sa odporúča naďalej dodržiavať zvýšený pitný režim, vyhnúť sa káve, alkoholu a mastným, tučným a sladkým jedlám. Tieto opatrenia jednak stimulujú a podporujú lymfatický obeh (zvýšený pitný režim) a napomáhajú pri spaľovaní uvoľnených tukov. Je tiež vhodné obmedziť fajčenie.
V priebehu týždňa, po kavitácii je dobré absolvovať lymfodrenáž a k dosiahnutiu lepších výsledkov aj zaradiť fyzickú aktivitu, tak aby došlo k optimálnemu spaľovaniu uvoľnených tukov.

 

Ako si udržať výsledky po vykonaní Ultrazvukovej liposukcie?

Aj keď ultrazvuková liposukcia je technológia, ktorá prináša trvalé výsledky, pacient si musí udržať zdravú váhu, a to zdravým stravovaním, prípade s diétou a cvičením. Nové tukové bunky sa môžu rozšíriť v oblastiach, ktoré neboli ošetrené ultrazvukovou liposukciou, takže je dôležité pre pacienta udržiavať vyváženú stravu v kombinácii s pohybovým režimom.